• DOLAR
  6,4510
  %0,87
 • EURO
  7,1898
  %1,84
 • ALTIN
  338,14
  %0,91
 • BIST
  8,0430
  %2,92
Can Sıkıntısına Birebir: Muhabbetin Kralını Yapan 18 YouTube Kanalı ve Podcast Serisi

Can Sıkıntısına Birebir: Muhabbetin Kralını Yapan 18 YouTube Kanalı ve Podcast Serisi

Merhabalar dostlar kanalıma hoşgeldiniz. Bugün size konutta karantina yaşamı yaşarken nasıl hoş süre geçirilir challenge’ı yapacağım. COVID-19 ülke hudutlarımıza girdiğinden beri ihtimali olan herkes, zorunda kalmadıkça marketten öteye gidemez oldu. Konutta izlenecek dizi ve filmleri tamamladık, değişik şeyler aramaya koyulduk.

Can kasvetine şifa, tasalara çare 18 Podcast ve YouTube kanalını şuraya iliştiriyoruz. Listede çok iyi bildiğiniz kanallar olduğu kadar pek belirsiz ama bizim kefil olduklarımız da var. Biz samimiyetine ve üyelerinin alkışına güvendiklerimizi sizinle hisseleştik. Sözü çok uzatmadan listeye geçelim. Malum hepimiz çok sıkıldık. 

podcast

Azıcık muhabbet, azıcık sohbet, azıcık cümbüş olsun diyenler için:

Kutsal Motor

Sinemaya dair her şeyi konuşan, değişik başlıklar atıp sanatçıları en dürüst sohbetlerde tutan bir YouTube kanalı. En son baktığımızda 123 bin üyeye sahipti. Dizi ve film teklifleri versin, sinemaya değişik bir bakış açısı kazandırsın diyorsanız bu kanala kesinlikle bir göz atın. 

Bir Hayli değişik ve cümbüşlü serilere sahip kanalda bizim gözdelerimizden biri de Kapsül. Filmlerde Sofralar gibi başlıklarla sinemaya egemen olan temaları değişik filmleri karşılaştırarak değerlendiriyor. Bütün de izleyip izleyip sinema üzerine sohbet etmelik kanal, ne dersiniz?

Kamusal Espri

Acemi bir takım profesyonel espri yapıyor dediler, geldik. Üretimciden oyuncuya reklamcıdan makyöze televizyon ve sinema sektörünün her safhasını konuşuyorlar. 241 bin üyeli oldukça galibiyetli işler yapan bir kanal. Fikirlerine katılır mısınız katılmaz mısınız öğrenemeyiz. Ancak çok eğleneceğinizden eminiz. “Öyle uzun uzun video izleyemem ben. Kısa olsun ama cümbüşlü olsun” diyenler için 4-5 dakikalık skeçler sunuyorlar. Hap hedefine atmalık video arayanları sayfalarına davet ediyoruz. 

Bulanık TV

[YOUTUBE:Z6Qm9YzJXxs[/YOUTUBE]

İlker Canikligil tarafından kurulan ‘dünyanın en otantik platformu’. Sanat sohbetlerinden tutun boş çağdaş sohbetlerine baştan alt sohbet muhabbet dolu bir kanal. 285 bin azasıyla dizileri, filmleri, aktüeli, daha öncekini kısacası canlarının istediği her şeyi konuşuyorlar. Konuştukça da öğretiyorlar. 

“Rejisör olan ama rejisörlük yapmayan bir adam film tenkidi yapıyor.” Yaptıklarını bizim için böyle özetliyorlar. Ancak geldiği nokta bundan çok daha otantik. Olmaz Öyle Absürt Tarih ve Sanat Tarihi gibi serilerle film ve dizi araştırmaktan çok daha aşırısını bildiklerini ispatlıyor.

NeyseNe

Tatlı tatlı film sohbeti yapan bir kanal düşünün. Loş loş sohbetler etsinler. Bazı nefis filmler önersinler. Laps laps laps her şeyi konuşsunlar. Yapıyorlar, hem de 141 bin üyeyle yapıyorlar. Davetlilere kesintisiz aynı suallerin sorulup aynı mevzuların konuşulduğu bir hayli program var. Bunların arasında NeyseNe bizim gözümüze çarptı doğrusu.

Caner Özyurtlu ile Loş Sohbetler serisinde sunucu ya da misafir yok. Aynı tasaları, eş yaşamları olan iki insan oturup sohbet ediyor. Sektörün tasalarından giriyor, sinemanın hoşluklarından çıkıyor. Melikşah Altuntaş’ın Bazı Nefis Filmler serisinde ise başından sonuna film konuşuluyor, konuşulanlar araştırılıyor, araştırılanlar öneriliyor.

Film Koması

film koması

İyi bir film seyretmek isteyenler, sinema dünyasının kanayan yaralarından muzdaripler, acayip hadiselere tanık olanlar ya da olmak isteyenler bu podcast serisini beğeneceğinizden eminiz. NeyseNe takımından Melikşah Altuntaş kendisi hazırlayıp sunuyor. Yeniden yabancı filmleri doğru telaffuz ediyor muyum diye kararsızda kalıyor ama her zamanki gibi listelerinin niteliğini güveniyor. 

Film Koması’nda “Gizeme dışı hocalar” gibi değişik temalarda listeler yer alıyor. Zaman zaman kendini yakalayamayıp sinemaya dair hepimizin usunu kurcalayan meseleler üzerine de konuşuyor. Storytel sponsorluğunda kaydolunan bu podcast serisinde güzel bir monolog dinleyip yeni filmler keşfedebilirsiniz.

Reyin oynayayım, reyin konuşayım diyenler için:

Pintipanda TV

Yalnızca bir reyin kanalı demek içimize sinmedi. Reyin oynamakla kalmıyor, sanki oyunun dünyasında yaşıyor. İzleyenleri de oyunun içine sürükleyerek başından sonuna sohbet muhabbet derken video bitiyor. 894 bin azasına oyunu oynattığı yetmiyormuş gibi kerelerce oynadığınız oyunun videosunu dahi izletiyor. 

“6 yaşındaki kız çocuğu gibi çığlık atarım! Perişan ve yetersiz oynarım ama hoş öyküler anlatırım ; Her türlü reyin, her türlü muhabbet var masamızda, gelin birlikte yiyelim. Afiyet olsun” diyor. Emredin sofraya. 

Arkadaş Kayaoğlu

Yeniden ilk bakışta bir reyin kanalı gibi görünen ama içeride çok daha aşırısını barındıran bir YouTube kanalı. Canı ne isterse onu inceliyor, hangi filmi severse onu konuşuyor. Animelerden, çocukluktan, hatıralardan bahsediyor. Suratını nereye koyarsanız koyun cuk oturan bir YouTuber kendisi.

276 bin üyeli kanalda kimsenin takmadığı oyunlar çabuksu en çok hoşlanılanlardan biri. Her videosunda oyunlardan bahsetmediğini söylemiştik. Bu seride oyunları anlatırken bir yandan da çocukluğundan öyküler paylaşıyor. Suratının her yere yakıştığını ve cümbüşlü animasyonları da düşünürsek hoş videolar sizi bekliyor.

Çağlar Avcı

141 bin üyeye sahip parodi, skeç ve konsept videolar üreten bir YouTube kanalı. Popüler teknoloji, reyin ve sosyal medya üzerine konuşuyor, güldürüyor. Kısa videolarıyla bütün de ‘Şunu izleyip geliyorum’ demelik içerik üretiyor. 

Dürüst Olsaydı çabuksu işletmelerin reklamlarını parodi skeçlerle azalarına sunuyor. Öğrenilen belirsiz, beğenilen hoşlanılmayan bir hayli mahsul, işletme, reyin vb. ilgilendiği ne varsa karşılaştırıyor. Aynı zamanda teknolojiyle ilgileniyorsanız piyasada olan biteni yeniden kendi dilinde anlatıyor.

Multiplayer

Baştan alt reyin dolu bir kanal. Reyin tahlilleri, beklenilen oyunlar, senenin en iyi oyunları, oyunlarla alakalı büyümeler… Araya azıcık dizi, film, çizgi roman ve mevzu dışı sohbet videoları serpiştirilmiş olabilir. Orası da YouTuberlığın ünündendir diyelim. Ancak reyin dışı videoları da bir o kadar hoşlanılıyor ve izleniyor. 

474 bin üyeye sahip kanal her geçen gün üye rakamını artırmaya devam ediyor. Büroda oynadıkları FIFA maçlarıyla takımın kalanıyla da tanışmaya başladığımız kanalı reyin severlere gönül rahatlığıyla öneri ediyoruz. 

Kültürsüz muhabbet olmasın ama canım da bunalmasın diyenler için:

Başak Kablan

Bütün de yorumlara “Buralar değerlenir, şimdiden arsa alalım” yazmalık 383 bin üyeli Youtube kanalı. Kendi yaşamına dair, yaşamda alakasını sürükleyen her şeye dair konuşan ve her videosuyla ufkumuzu genişleten bir kanal

Türkiye’de kitaplık satan mobilyacı olmaz mı? Olmuyormuş, biz de Başak’tan bildik. Hindistan’a da gitse Sivas’a da gitse aynı samimiyetle anlatan bir Youtuber kendisi. Şuraya çok beğendiğimiz bir sözünü iliştiriyoruz. “O gün kavradım cenaze evine gelen insanların sponsorun değil, seyircin olduğunu”.

Fularsız Entellik

fularsız entellik

“Benim adım Immanuel Tolstoyevski, siz bana kısaca Sayın Tolstoyevski diyebilirsiniz” Ekşi lügat çıkışlı, Twitter’da kitle toplayan sonra da podcast camiasına girmeye karar veren bir takım var. Sayın Tolstoyevski mikrofonu almış eline konuşuyor da konuşuyor. Entel olduklarının altını çizmek isteriz zira ehemmiyetli şeyler konuşuyorlar. 

“Konutta dört duvar arasındayken entel sohbetler çekilir mi öğrenemedik” demeyin. Dikkatiniz sürüklemek isteriz, bunlar fularsız. 

Kalt’ın Podcast’i

Kalt

Çoğumuzun YouTube’dan takip ettiği Kalt kanalının Spotify versiyonu. Emel zekalarını kelimeler dayanağıyla birbirlerine aktarmak. Ama bize göre reel emel gülmek, güldürmek ve akıl açmak. Belki de onların böyle bir tasayı yok ama bir kere dinleyince bir daha hiçbir şeye daha öncekisi gibi bakamıyorsunuz.  Bütün otobüste, metrobüste dinlemelik podcast gerçeğinde. Ancak siz şimdilik konutta dinleyin.

20’li Yaşlar

20'li Yaşlar

“Sen de 20’li yaşlardasın, ben de 20’li yaşlardayım. Ne yapsak, podcast mi yapsak?” demişler. Ortaya da ilk kısmıyla hatrı sayılır bir kitleye erişen cümbüşlü bir sohbet çıkmış. Üniversiteden konuşuyorlar, imtihanlardan konuşuyorlar, gençlik senelerinden hala genç olanlardan konuşuyorlar. 20’li yaşlar güç, evveli de güç sonrası da güç. Bu güçlüklerden rastgele birine dahilseniz bir bakın deriz.

Konutta otur otur daraldım azıcık da hareketli şeylerden konuşalım diyenler için:

Socrates Podcasts

socrates poscasts

Socrates takımının spor denince akla ne geliyorsa konuştuğu sohbet muhabbet ilerleyen kısımlar taahhüt ediyoruz. Spordan maksadımız yalnızca futbol da değil. Motor sporlarından basketbola, tenisten boksa ne var ne yok ortaya döküyorlar. Sporcu söylemelerine tatlı tatlı diss atan bir takım var içeride. 

Bu takım sayesinde spor, enişte sohbetlerinde geçen futbol yorumlarının ötesine geçiyor. Sporu lisedeki son beden eğitimi dersinde vazgeçenler dahi müptelası olabilir, şimdiden uyaralım. En beğenilen serilerden olan Diyojen geçtiğimiz hafta itibariyle Socrates dışında da yayınlar yapmaya başladı.

Biz Konutta Yokuz

Herkesin bir dünyayı dolaşma hayali vardır. Umarız siz de çantanızı sırtlar Finlandiya’dan Endonezya’ya usunuza estiği gibi dolaşır dolanırsınız. Ne var ki şimdilik konutta kalmak en iyi alternatif gibi görünüyor. Ancak kendimizin ve etrafımızdakilerin sağlığına gözetirken yeni yerler görmekten de bırakamıyoruz. 

110 bin üyeye sahip kanallarıyla Duygu ve Bilgehan da herkesin hayalini kurduğu bu seyahate atılmış bir çift. 2014’te yaşamlarını değiştirmeye ve dolu dolu bir yaşam yaşamaya karar veriyor. Sırt çantalarını yüklenip can vermeden evvel yapılacaklar listesi yapıp yola koyuluyor. Nereleri dolaşmıyorlar ne serüvenlere atılmıyorlar ki.

Asla Durma

Yeniden az öğrenilen, izledikçe kalori yakmalık bir YouTube kanalı. Yüzme, bisiklet, koşu, dağcılık, dalış… Bizim bildiğimiz sporlar bir yerde bitiyor ama Fatih bunlardan daha aşırısını yapıyor. Asla yerinde duramayan bir adamı izleyip yapılacak sporlar listenize yenilerine ilave edebilirsiniz.  “Spor yapmak değil de izlemek beni açıyor” diyenleri de buraya alalım. Enerjisi bitmeyen bir spor sevdalısını izlemek eminiz ki çok güzelinize gidecek.

Hep goygoy olmaz azıcık da ciddiyet diyenler için:

Nereden Başlasam

nereden başlasam

Gazeteci, sunucu Mirgün Cabas ve gazeteci, sosyolog, yazar Can Kozanoğlu merak ettikleri ne varsa konuşuyor. Gündemde olan, öğrenmek istedikleri her şeye dair doğru sualleri soruyor. Misafir ettikleri alanında uzman insanlar ise en anlaşılır yanıtları veriyor. 

Mitolojiden kuantuma, Rus normallerinden Tüzük tarihine kadar ne varsa bu programa dahil. Program bitince daha aşırısını bilmek isteyenler olur diye de düşünmüşler. Her programda daha aşırısını bilmek isteyenler için okuma teklifleri de veriyorlar. 

Cep Öyküleri

“Ben de ne öyküler var, anlatsam roman olur” diyen herkesi çevirip konuşturan bir kanal düşünün. “Anlat, dinliyorum” deyip gencinden yaşlısına, esnafından sanatçısına herkese mikrofon uzatıyorlar. Her hafta başka bir öyküye kulak veriyorlar. 

Konutta odaları dolaşmaktan bunalanlar için listemiz yararlı olmuştur diye umuyoruz. Mesul bir yurttaş olarak konutta kaldığınız için teşekkür eder, iyi cümbüşler dileriz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam