• DOLAR
  6,4510
  %0,87
 • EURO
  7,1898
  %1,84
 • ALTIN
  338,19
  %0,93
 • BIST
  8,0430
  %2,92
Çocuklardan Operasyona Destek

Çocuklardan Operasyona Destek

Kocaeli’de çocuklardan Afrin’de ülkemiz için canını ortaya koyarak huzur ve güvenlik sağlamak için operasyon yapan askerlerimize manalı bir destek geldi. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Seka Mehmet Ali Kağıtçı Kağıt Müzesi Ahşap Atölyesi’nde dönem tatillerini değerlendiren küçük çocuklar ahşaptan maketler yaptılar.

Hudut ötesinde Afrin’de TSK’nın terör örgütüne karşı yürüttüğü harekat devam ederken yurt içinden de destekler eksilmiyor. Kahraman Mehmetçiği her an anımsayan ana babalar dualarını esirgemezken küçük çocuklar da kendilerince asker abilerine moral oluyorlar. Bu faaliyet kapsamında Büyükşehir Belediyesi Seka Mehmet Ali Kağıtçı Kağıt Müzesi Ahşap Atölyesinde takriben 10 talebe maket çalışması için bir araya geldi.

Uçak maketi üzerinde çalışan çocuklar, maketlerinin kanadına Türkiye, kuyruk bölümüne da Zeytindalı yazarak Afrin semalarında uçuş yapan kahraman kaptanlara gönderme yaptılar. Maketin bölümlerini dikkatli bir şekilde kesen çocuklar, bölümleri toplıu bir şekilde bir araya getirerek uçak maketi oluşturdular. Maketleri yaparken çok heyecanlandıklarını belirten çocuklar Mehmetçik’in her vakit yanında olduklarını, Zeytindalı operasyonunu başarıyla bitireceklerine inandıklarını belirttiler.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam