• DOLAR
  6,4510
  %0,87
 • EURO
  7,1898
  %1,84
 • ALTIN
  338,14
  %0,91
 • BIST
  8,0430
  %2,92
En Büyük Yaşam Parkı Kocaeli’de

En Büyük Yaşam Parkı Kocaeli’de

Tabii Hayat Parkı’na 60 yeni hayvan getirildi . Parkta Amerika’nın ördeği , Madagaskar’ın ünlü lemurları , Çin’in kazı da mevcut . Natürel Hayat Parkı’nda bir çok çeşit hayvan mevcut . Parkta dünyanın dört bir yanından fark hayvan türleri kendileri için ayrılan natürel alanlarda yaşıyor. Alanların üzerine kurulacak gezinti yollarıyla vahşi hayvanlar natürel ortamlarında izlenebiliyor. Çiftlik hayvanlarının da olduğu parkta, değişik abuhavalardan gelen 40 değişik hayvan türü için uygun koşullar bulunuyor.

Kocaeli Natürel Hayat Parkı bünyesinde, Çocuk Hayvanat Bahçesi, yönetimsel ve hizmet binaları, hayvanlar için özel hayat alanları oluşturuluyor. Parkta Anadolu Yırtıcıları bölümü , Anadolu Türleri Hayvanları bölümü , Anadolu Yırtıcıları bölümü ve Afrika Savanı ortamı bölümleri mevcut . Natürel Hayat Parkı’nda ayrı olarak akvaryum, botanik park ve kamp alanı da bulunuyor. Anlaşmaya gençlik merkezleri, kafeler, göletler, dinlence alanları ve yürüyüş parkurları bulunuyor.

Hayvanat Bahçesi bittiğinde yaban koyunu, beyaz dağ keçisi , siyah kıl keçisi , minyatür keçi , tiftik keçisi gibi farklı farklı hayvan türleride olucak . Ayrıca, Karagül koyunu ve Karakaya , Mardin beyaz eşeği , oklu kirpi, , lama, deve, tavus kuşu, at, midilli atı, zebra, kuğu, yeşil başlı yaban ördeği, sülün türleri de bulunacak.

t
Hayvancılık ve Tarım Bakanlığından alınan verilere göre Doğal yaşam alanları için öngörülen, her 100 dönüme 3 yabani hayvan bulundurulabiliyor. Doğal yaşam parkında 44 adet kapasiteye sahip ala geyik alanı, 48 adet alana sahip karaca alanı, 52 adet kapasiteye sahip Kızıl Geyik Alanı ,  45 adet kapasiteli ceylan alanı yapılacak

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam