• DOLAR
  6,4510
  %0,87
 • EURO
  7,1898
  %1,84
 • ALTIN
  338,19
  %0,93
 • BIST
  8,0430
  %2,92
Erzurum Kültürü Kocaeli’de

Erzurum Kültürü Kocaeli’de

Kocaeli Beynelmilel Fuar Merkezi’nde 1-5 Şubat tarihleri arasında ziyaret edilebilecek Erzurum Tanıtım Günleri hazırlıkları bitti . Kocaeli Sivil Toplum Kuruluşları Merkezi’nde bugün gerçekleştirilen medya toplantısına Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Medya Yayın Halkla İlişkiler Daire Başkanı Hasan Yılmaz, Kocaeli Erzurumlar Dernek Başkanı Avni Gözütok ve dernek azaları katıldı.

Erzurum Tanıtım Günleri’nin Erzurum kültürünün ve ananelerinin tanıtılması emeliyle yapıldığını ve Erzurum yöresine ait bir çok etkinliğin de gerçekleştirileceğinden söz eden Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Medya Yayın Halkla İlişkiler Daire Başkanı Hasan Yılmaz, “Hazırlığı aylar süren ehemmiyetli bir organizasyonun arefesindeyiz. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi olarak, Anadolu’da Kocaeli konseptiyle ilk etapta Rize tanıtım günleri ile başlatmıştık. Akabinde Gaziantep tanıtım günleriyle devam ettik. Bugün de Türkiye’nin ehemmiyetli bir değeri Erzurumlu kardeşlerimizle birlikte Erzurum ortak paydasında beynelmilel fuar merkezimizde 1- 5 Şubat tarihleri arasında güzel bir organizasyon icra edeceğiz.Kocaeli Belediyesi olarak şehrimizde alın terinin , ekmeğinin ,emeğinin peşinde olan tüm kardeşlerimizi hem Kocaeli’li hemde Erzurumlu olarak görüyoruz . Aynı çatı altında beraber yaşıyoruz aynı havayı soluyoruz dolayısıyla Erzurum şehrimizde bizim için ehemmiyetli bir katma değerdir” diye konuştu.

Kocaeli Erzurumlar Dernek Başkanı Sayın Avni Gözütok ise, Birçok yurttaş Erzurumdan buraya gelicek . Cirit gösterileri de yapılacak. Erzurumun her ilçesini dolanarak Kocaeli’de Erzrurum’u nasıl yaşatabiliriz diye konuştuk . Ve bu noktada verim aldık. Erzurum Büyükşehir Belediyemiz bu noktada büyük destek oluyor, sahiplendiler bu olayı. Bizim sloganımız ’Az olacak Erzurum olacak’, bizim mantığımız orada kültürü tanıtmak ve üniversiteden gelecek rektörlerle birlikte Erzurum’u tanıtmak” ifadelerini kullandı .

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam