• DOLAR
  6,4510
  %0,87
 • EURO
  7,1898
  %1,84
 • ALTIN
  338,14
  %0,91
 • BIST
  8,0430
  %2,92
Gerçek İngilizce İngiltere’de öğrenilir!

Gerçek İngilizce İngiltere’de öğrenilir!

 

Bilindiği üzere İngilizce genel anlamda 2’ye ayrılmaktadır. Genellikle okul sıralarında öğretilen İngilizce “Amerikan İngilizcesi” olarak tabir edilir. Bunun yanında birde İngilizcenin asıl doğduğu topraklarda konuşulduğu versiyonu vardır ki asıl İngilizce budur. Amerika’da çok çeşitli lehçelerde konuşulan Amerikan İngilizcesi, bazıları tarafından Amerikanca olarakta tabir edilir. Çünkü İngilizce dili adından da anlaşılacağı üzere İngiltere’den doğmuş ve Amerika da dahil dünyanın çeşitli yerlerine yayılmıştır.

İngilizce ile Amerikanca arasında çok büyük bir fark bulunmasa da “kamyon, asansör, posta kodu” gibi bazı kelimelerin iki ayrı dil için farklı kelimeleri mevcuttur. Çok istisnai olan bu durum dışında iki dil arasında bazı telaffuz farklılıklarından da söz etmek mümkündür.

Okullarda verilen Amerikan İngilizcesinden ziyade, İngiltere’de konuşulan öz İngilizce’yi yerinde öğrenmek isteyenler son yıllarda İngiltere Dil Okulları’nı tercih etmektedirler. Bu tür okullar Türkiye’de de faaliyet göstermektedir. Fakat burada verilen eğitimlerde yerel konuşmacılardan ziyade bazı farklı milletten gelen eğitimciler de ders vermektedir. Ayrıca Türkiye’de görülecek bir dil eğitiminde pratik yapma olanağı pek fazla olmamaktadır. Bu yüzden İngiltere Dil Okullarına kayıt yaptırarak eğitime başlayanlar, bu eğitimden döndüklerinde İngilizce’yi tamamen halletmiş bir şekilde ülkeye geri dönmektedir.

GoWest eğitim danışmanlık firması İngiltere’de yabancı dil eğitimi alınması konusunda uzun yıllardan bu yana yaptığı çalışmalar ve edindiği tecrübeleri öğrenci adaylarının hizmetine sunmaktadır. Uzun yıllar yurt dışında eğitim tecrübesi yaşamış kişilerden oluşan kadrosuyla yurt dışında dil eğitimi almak isteyenlerin imdadına yetişen GoWest ile iletişime geçerek bilgi almak için www.gowest.com.tr adresini ziyaret ederek gerekli tüm bilgilere erişebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam