• DOLAR
  6,4510
  %0,87
 • EURO
  7,1898
  %1,84
 • ALTIN
  338,19
  %0,93
 • BIST
  8,0430
  %2,92
PC Oyunları ve Xbox Series X’in Grafik Teknolojisini Birleştiren DirectX 12 Ultimate Duyuruldu

PC Oyunları ve Xbox Series X’in Grafik Teknolojisini Birleştiren DirectX 12 Ultimate Duyuruldu

Microsoft, reyin ve multimedya grafik teknolojisinde kendi geliştirme standartlarını tanımlayan yazılım programlama arayüzü DirectX 12’nin yeni bir versiyonunu yayınladı. DirectX 12 Ultimate DX12 Ultimate ile birlikte Xbox platformunun özellikleri ile Windows’un reyin kabiliyetleri birleştiriliyor. 

DX12 Ultimate, standart DX12’ye göre büyük farklılıklar getirmiyor. DX12 Ultimate, Xbox Series X oyunlarının Nvidia ve AMD ekran kartları için oyunların optimize edilmesini basitleştirecek bir dizi yazılım geliştirmesini bir araya getiriyor. API, aynı zamanda daha önceki bilgisayar ve Xbox ekipman dayanaklarını gözetmeye devam ediyor. 

DirectX 12 Ultimate

Microsoft’un yayınladığı DX12 Ultimate, Nvidia RTX ekran kartını kullanarak değişen oranlı gölgelendirme gibi bir hayli grafik özelliğinin tek bir platformda desteklenmesini sağlamak için doğru taşıtları sağlıyor. 

DX12 Ultimate kullanılarak oyunlar, muhtelif Xbox makinelerde ve hem AMD hem de Nvidia grafik kartlarında çalıştırılabilir. AMD, yaptığı söyleme ile DX12 Ultimate’e destekledidiğini söyledi. Microsoft ile daha yakından çalışan Nvidia’nın hemen hemen tam grafik kartları DX12 Ultimate’i yardımlarken, AMD’nin yalnızca yeni grafik kartları DX12 Ultimate’i destekleyecek. 

DX12 Ultimate, daha iyi görünen oyunların geliştirilmesine yol açarken, aynı zamanda yüksek seviyeli ekipman gerektiren grafikler elde etmek için hudutlu kaynakların daha yararlı kullanılmasını sağlayacaktır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam