• DOLAR
  6,4510
  %0,87
 • EURO
  7,1898
  %1,84
 • ALTIN
  338,14
  %0,91
 • BIST
  8,0430
  %2,92
Resmi çevirilerde yeminli tercümanlardan başkasını seçmeyin!

Resmi çevirilerde yeminli tercümanlardan başkasını seçmeyin!

 

Türkiye’de faaliyet gösteren birçok özel ve kamu kurumları, yurt dışı ile sağlam ilişkiler geliştirmiş ve buralarla çok sayıda protokolün altına imza atarak birlikte iş ortaklıkları kurmuştur. Bu ortaklıkların kurulmasının arka planında çok sağlam bir yabancı dil iletişimi bulunmaktadır.

Türkiye ile yurt dışındaki firmalar arasında yapılan protokollerde bazı hususların yanlış anlaşılması ya da hiç anlaşılmaması gibi durumlar büyük problemlere sebebiyet verebilmektedir. Genellikle bir protokol metninin hazırlanmasında takip edilen yol taraflardan birinin taslak protokol oluşturarak diğer tarafa atması, sonrasında bu taslağın diğer firma tarafından incelenerek eklenmesi gereken maddelerin eklenmesi, itiraz edilmesi gereken maddelere ise şerh düşülmesi şeklinde gelişmektedir. Bu tür bir incelemeyi sağlıklı yapabilmek ve talepleri metne doğru bir şekilde yansıtabilmek için profesyonel bir resmi tercüme hizmeti alınması elzemdir.

Resmi evraklarla ilgili tercümanlık işlemleri özellikli bir sınıf olduğu için bu tür hizmeti sadece noterden yeminli mütercimler sağlayabilmektedir. Bunun dışındaki kişilerin resmi tercüme hizmeti sunması yasalarla engellenmiştir. Bu sebeple işinde profesyonel tercümanlık firmaları ile çalışmak büyük önem taşımaktadır.

Yurt dışından gelen belgelerin düzgün bir şekilde tercüme edilmesi için en fazla tercih edilen BTB Tercüme firmasının hizmetlerinden siz de faydalanarak farkı görebilir ve kafanız rahat bir şekilde işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. BTB Tercüme firmasının tüm iletişim bilgilerine ve verdikleri hizmetlerin çeşitliliğine www.btbtercume.com adresinden göz atabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam