• DOLAR
  6,4510
  %0,87
 • EURO
  7,1898
  %1,84
 • ALTIN
  338,14
  %0,91
 • BIST
  8,0430
  %2,92
Suriyeli doktorlar virüsle mücadele için görev talep etti

Suriyeli doktorlar virüsle mücadele için görev talep etti

Gönül Seferberliği Kampanyası kapsamında Gaziantep’te yaşayan Suriyeli 100 hekimin temsilcileri ile Gaziantep Basın Toplumu GBC Başkanı Arif Kurt Gaziantep Valisi Davut Gül ile görüştü. Suriyeli hekimler, alakalı müesseselerin kendilerine vazife vermelerini arz etti. Vali Gül ise, ilerleyen günlerde gereksinim olması halinde kendilerine vazife vereceklerini söyledi. 100 Suriyeli doktordan virüsle mücadele için görev talebi -2 100 Suriyeli hekimi temsilen Vali Gül ile görüşen Suriyeli hekimlerin temsil, Dr. Mustafa Lulik, “2011 senesinden bu yana Türk kardeşlerimiz bizlere ellerinden gelen dayanağı ve konukseverliği gösterdiler. Bizler de bu iyiliklerine karşılık olarak Türk topraklarında yaşayan tüm insanlara destek etmek istiyoruz. Koroanvirüsüne karşı Türk meslektaşlarımızla bu gayrette sonuna kadar beraber olmak istiyoruz. 100 Suriyeli doktordan virüsle mücadele için görev talebi -3
Elimizden gelen ne varsa yapmak istiyoruz. Gaziantep’teki Suriyeli hekimler olarak bu mevzuda sayın valimiz başta olmak üzere Gaziantep Sağlık Müdürlüğümüz ve Sağlık Bakanlığımızın bizlere vazife vermesini istiyoruz. Bu vazife için de asla parasal ve manevi bir temennimiz yok” ifadelerini kullandı.
Temsilcilerin Vali Davut Gül’e 100 hekimin adının, dalının ve irtibat bilgilerinin yazılı olduğu listeyi sunmasıyla ziyaret sona erdi.
100 Suriyeli doktordan virüsle mücadele için görev talebi -1

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam