• DOLAR
  6,4510
  %0,87
 • EURO
  7,1898
  %1,84
 • ALTIN
  338,14
  %0,91
 • BIST
  8,0430
  %2,92
ALÜMİNYUM ETİKETLER HAKKINDA

ALÜMİNYUM ETİKETLER HAKKINDA

Günlük hayatımızda kullandığımız pek çok makine ve cihazda alüminyum etiket görmek mümkündür. Özellikle çelik sanayi ve diğer sanayi kuruluşlarında markalama işlemleri ile, kaliteli ve hızlı şekilde gerçekleştirilir. Alüminyum etiketler, hem dayanıklı hem de uzun ömürlü olması sebebiyle kullanılmaktadır. Makinlerin üzerinde firma isimleri ve makineyle ilgili bilgiler verilmektedir. Herhangi bir arıza durumunda kullanıcının ve teknik servisin işin kolaylaştırmaktadır. Elektrik-elektronik sektörü, beyaz eşya ve makine sanayinde kullanılan alüminyum etiketler kolay deformasyona uğramadığı için tercih edilmektedir. Bu şekilde makinenin reklamının en iyi şekilde yapılması mümkün olmaktadır.

Alüminyum etiket çeşitleri olarak, yüksek mikronlu, asit indirme, ekosallı şeklinde ayrılmaktadır. Ürün yapısı ve kullanım alanı olarak bu çeşitler tercih edilmektedir. Hangi ürünün üzerinde kullanılmışsa, o ürün ömrünü tamamladığında, alüminyum etiket de ömrünü tamamlamış olmaktadır. Burada da görsellik elbette dikkat edilmesi gereken konudur. Estetik, görsellik ve şıklık albeniyi arttırıcı olmakta ve özellikle ürün üzerinde dikkat çekici bir görüntü oluşturmaktadır. Marka öncelikleri ve kalitesi noktasında da alüminyum etiket ciddi bir ipucu faktörü olmaktadır. Sergilenen kaliteli duruş ve estetik görünüm ürüne farklı bir misyon olabilmektedir. Kullanılan kaliteli malzeme ve uzman işçilik tamamen kaliteli bir makineyi belli etmektedir. Alüminyum etiketler, türlü elekosal kaplamalar yapılarak dışarıdan gelebilecek olan tüm darbelere karşı dayanıklı hale gelmektedir. Ayrıca kompenant ve mikron boya kullanılarak dayanıklılığı ve uzun ömürlülüğü daha da perçinlenmektedir. İstenilen ebatlarda ve kalınlıklarda üretilmektedir. Kırılgan olmayan ısıya dayanıklı boyası sayesinde yazılarının akmaması sağlanır.

Hava koşullarına da dayanıklı olması bu şekilde sağlanır. Montajı oldukça kolaydır. Çok kolay da şekil alır, bu nedenle alüminyum tercih edilmiştir. Özel kalıp ile şekle girer, böylece etikete ve logoya çevrilmektedir. Koruyucu önlemler de dış ortamlarda dayanıklılığını ve kullanım süresini arttırmaktadır. Özellikle dayanıklı tüketim ürünleri üzerinde vazgeçilmezdir. Kesinlikle paslanmaz ve korozyona uğramaz. Montajının yapıldığı ürünün adeta tamamlayıcısı ve kimliği olarak son derece önemli bir etkendir. Yerleştirileceği ürünün üzerine çift taraflı bant ya da perçin işlemiyle sabitlenir. Gerekirse kabartmalı olarak da tasarlanabilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam