Oruç Reis Lisesi’nden Barana Ziyaret

EĞİTİMGÜNDEMSİYASETSPORYEREL HABERLER

Meslek Lisesinde 17 Öğrenci Fenalaştı

EĞİTİMGÜNDEMSAĞLIKYEREL HABERLER

Hayatında İlk Doğum Günü Kutlaması

GÜNDEMSİYASETYEREL HABERLER

Kartepeli Talebeler Bilimi Öğreniyor

GÜNDEMKÜLTÜR SANATYEREL HABERLER

Hayatında İlk Doğum Günü Kutlaması

Bu haber 09 Şubat 2018 - 18:00 'de eklendi ve 3.257 kez görüntülendi.

Kocaeli/Kartepe kazasında Kartepe Belediye Başkanı Sayın Hüseyin Üzülmez‘in çabalarıyla faaliyete başlıyan Alo Evlat Hattı ekiplerinin girişimiyle Uzuntarla Mahallesinde oturan 70 yaşındaki Tevrat Yılmaz dede doğduğundan bu yana ilk defa doğum gününü kutladı. Tevrat Yılmaz‘ın bu anlamlı gününde eşi Taliye Yılmaz da eşlik etti .

Alo Evlat Hattı, Kartepe’de yaşayan büyüklerin dünyasında güzel hatıraların bulunmasını sağlıyor. Bu kapsamada Uzuntarla Semti’nde yaşayan Tevrat-Taliye Yılmaz çiftinin bütün ihtiyaçlarını gideriyorlar.

 

%70 psikolojik meseleli bir evlatları ve yalnızca üç ayda bir aldıkları yaşlılık aylıkları bulunan çiftin erzak, mobilya gibi bir hayli ihtiyacı Alo Evlat Hattı tarafından gideriliyor. Geçtiğimiz günlerde Alo Evlat Hattı ekibi Yılmaz çiftine sürpriz yaparak Tevrat Yılmaz’ın doğum gününü kutladı. Ellerinde pasta ile odaya giren ekibi görür görmez gözleri dolan Tevrat Yılmaz eşi ile beraber mumları üfledi . Hayattunda ilk kez doğum günü kutladığını ifade eden Tevrat Yılmaz , Kendilerine gösterilen alakaya Yılmaz çifti “Allah sizden razı olsun” diyerek karşılık verdi.

 

Mevzuat ile ilgili açıklama yapan Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez “Göreve gelmeden önce verdiğimiz sözleri tuttuğumuz için hemşehrilerimiz sayesinde gurur duyuyoruz . Kartepe’mizde yaşayan büyüklerimiz baş tacı olduklarını biliyorlar. Büyüklerimiz için 7 gün 24 saat hizmet veriyoruz. Onların gözlerinde ki umut, sevgi bizlere ayrı bir heyecan ve mutluluk veriyor. Evlat şefkati ile Alo Evlat Hattı ekibimiz ile birlikte gönül köprüleri kuruyoruz.” diye konuştu

Hami Öztayoğlu
Hami Öztayoğluhamioztayoglu@vatankocaeli.com
Kocaeli Haberleri - kocaeli gazetesi - kocaeli haber - vatan kocaeli - hami öztayoğlu