Oruç Reis Lisesi’nden Barana Ziyaret

EĞİTİMGÜNDEMSİYASETSPORYEREL HABERLER

Meslek Lisesinde 17 Öğrenci Fenalaştı

EĞİTİMGÜNDEMSAĞLIKYEREL HABERLER

Hayatında İlk Doğum Günü Kutlaması

GÜNDEMSİYASETYEREL HABERLER

Kartepeli Talebeler Bilimi Öğreniyor

GÜNDEMKÜLTÜR SANATYEREL HABERLER

Hyden “Pkk Terör Örgütüdür”

Bu haber 08 Şubat 2018 - 13:40 'de eklendi ve 1.758 kez görüntülendi.

Başkonsolos Hydén, “İsveç olarak PKK’yı terör örgütü olarak görüyoruz” diye konuştu.

 

TDBB ( Türk Dünyası Belediyeler Birliği ) ve Kocaeli Endüstri Odası Başkanı Ayhan Zeytinoğlu ve Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ali Yeşildal’ın da eşlik ettiği ziyarette İsveç ve Türkiye arasında yapılabilecek iş konuşmaları gerçekleşti. Misafir Başkonsolos Therese Hydén’e Kocaeli ile ilgili bilgi veren Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, kendi yaptıkları projelerdende bilgiler verdi . Türkiye-İsveç  ilişkilerinin yanı sıra dünyadaki son gelişmelerinde görüşüldüğü birliktelikte Başkonsolos Hydén, “İsveç olarak PKK’yı terör örgütü olarak görüyoruz” dedi.

 

‘Beşeri Şehirler Projesi’ projesini imzaladıklarını ifade eden Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “İş birliği protokolü dahilinde Türkiye’de belirlenen 10 belediyeyle ‘Beşeri Şehirler’ başlıklı bir proje yürütüyoruz” ifadelerini kullandı.

 

‘Beşeri Şehirler’ projesini kabul eden belediyelerle 5 başlık altında 3 sene devam edecek bir sürecin izleyeceğini belirten Başkan Karaosmanoğlu, “Çocuk Arkadaşı Şehir, Kadın Arkadaşı Şehir, Özürlü Arkadaşı Şehir, Yaşlı Arkadaşı Şehir ve Sığınmacı-Muhacir Arkadaşı Şehir olmak üzere 5 ana başlıkta çalışma yürüteceğiz. Türkiye’deki Beşeri Şehirler’in dağılmasına yardımcı olarak sosyal içermenin çeşitli dezavantajlı gruplar hesabına sağlanması, insan hakları norm ve prensiplerinin mahallileşmesi ve gündelik hayata uyarlanması için metodolojik yaklaşımların geliştirilmesi amaçlanan projeyle, 3 sene nihayetinde belediyelere ‘Beşeri Şehir’ sertifikası vereceğiz ” ifadelerini kullandı .

 

İsveç’in İstanbul Başkonsolosu Therese Hydén’in Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nu ziyaretinde dünyadaki gelişmeleri de ele alınırken, İsveç’te yaşayan takriben 115 bin kişilik Türk toplumu ülkedeki en büyük gruplardan biri olarak ön tasarıya çıktığını vurguladı. Halk ve Büyükşehir arasındaki öenmli bir güç bağı olduğunu söylüyen Başkonsolos Hydén, “Büyükşehir Belediye Başkanı olarak halkla olan bağınızın bu kadar güçlü ve kuvvetli olmasını tebrik ediyorum . Bugün sizleri ziyaret etmekten dolayı şahsımı mutlu hissederken gösterdiğiniz konukseverlikten dolayı da sizlere teşekkür etmek istiyorum” dedi

 

Birliktelik karşılıklı fikir alışverişinin hemen peşinden bitti

Hami Öztayoğlu
Hami Öztayoğluhamioztayoglu@vatankocaeli.com
Kocaeli Haberleri - kocaeli gazetesi - kocaeli haber - vatan kocaeli - hami öztayoğlu