Oruç Reis Lisesi’nden Barana Ziyaret

EĞİTİMGÜNDEMSİYASETSPORYEREL HABERLER

Meslek Lisesinde 17 Öğrenci Fenalaştı

EĞİTİMGÜNDEMSAĞLIKYEREL HABERLER

Hayatında İlk Doğum Günü Kutlaması

GÜNDEMSİYASETYEREL HABERLER

Kartepeli Talebeler Bilimi Öğreniyor

GÜNDEMKÜLTÜR SANATYEREL HABERLER

İzmit Belediyesi’nden İlk

Bu haber 08 Şubat 2018 - 17:30 'de eklendi ve 1.521 kez görüntülendi.

Atom karınca isimi verilen çırpıcı aracını inceleyen Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, araç sayesinde hazır beton araçlarının seyir halindeyken etrafa verdiği kirliğin biteceğini belirterek, “Bilindiği gibi beton çırpıcılarının seyir halindeyken yollara sıçratıp döktükleri harçlar ülkemizde ciddi bir mesele oluşturuyor. Bu meselenin önüne geçilmesi için Türkiye’de ilk sefer belediyemiz için bir beton çırpıcı aracı özel olarak tasarlandı. Fonksiyonel, etrafça bu araç sayesinde artık çırpıcıların yolda giderken etrafa beton sıçratarak kirlilik oluşturmasının da önüne geçilecek. Türkiye’de ilk sefer belediyemiz tarafından kullanılan bu araç sayesinde çırpıcı araçlarının etrafa verdiği zararlar bitecek. Kullandığımız araç model olmalı ve belediye meclisimizin alacağı karar da Türkiye’ye örnek olacaktır” şeklinde konuştu.

 

Beton arabasında ekolojik yarım kapak kullanma gerekliliğiyle alakalı İzmit Belediye Meclisi’ne sunulacak öneri Etraf Sıhhat Komisyonu’nda toplantı gerçekleştirilecek.

 

Diğer taraftan İzmit şehir merkezinde bulunan ve her gün onlarca çocuğun eğlenip vakit geçirdiği Sabri Yalım Parkı’na traktör oyun grubu konuldu. Montajı biten yeni oyuncak daha ilk andan itibaren mutlu olan çocukların ilgisine maruz kaldı . Belediye yetkilileri, çocukları mutlu etmek için yeni oyuncakların geleceğini ifade etti .

Hami Öztayoğlu
Hami Öztayoğluhamioztayoglu@vatankocaeli.com
Kocaeli Haberleri - kocaeli gazetesi - kocaeli haber - vatan kocaeli - hami öztayoğlu