Oruç Reis Lisesi’nden Barana Ziyaret

EĞİTİMGÜNDEMSİYASETSPORYEREL HABERLER

Meslek Lisesinde 17 Öğrenci Fenalaştı

EĞİTİMGÜNDEMSAĞLIKYEREL HABERLER

Hayatında İlk Doğum Günü Kutlaması

GÜNDEMSİYASETYEREL HABERLER

Kartepeli Talebeler Bilimi Öğreniyor

GÜNDEMKÜLTÜR SANATYEREL HABERLER

Kartepeli Talebeler Bilimi Öğreniyor

Bu haber 09 Şubat 2018 - 16:00 'de eklendi ve 1.961 kez görüntülendi.

17 değişik semtte hizmet veren Kartepe Belediyesi Bilgi hanelerinden, Rahmiye İbn-i Sina Bilgi Hanesi ve FSM Bilgi Hanesi talebeleri, hafta sonu Seka Kâğıt Müzesi ve Kocaeli Bilim Merkezi’ne ziyarette bulunarak kağıdın tarihini ve imalat sürecini keşfetti ve vakitte yolculuk yapma olanağı buldular. Kocaeli Bilim Merkezi’ne de giden çocuklar, görevlilerin merak uyandıran sunumlarıyla ilmi düşünce ve araştırma alışkanlıkları da kazandı.

 

Necip Fazıl Kısakürek ve Fatih Sultan Mehmet   Bilgi Hanesi talebelerinden oluşan Çocuk Kulübü azaları ise Sismolojik İzleme ve Zelzele Eğitim Merkezini gezerek, zelzele öncesinde, deprem esnasında ve deprem bittikten sonra yapılabilecek olaylar hakkında bilgiler aldı . Talebeler burada aldıkları eğitimle ve yaptıkları etkinliklerle deprem ve sonrası hakkında ehemmiyetli bilgiler ele geçirerek, uygulama sayesinde de kalıcı öğrenme sağlamış oldular. Eğitimin hemen peşinden talebelere katılım sertifikası ve kumbara armağan edildi.

 

Kartepe Belediyesi Çocuk Kulübü azaları son olarak Tüberküloz Savaş Eğitimi farkındalık haftası dahilinde, Kocaeli Tüberküloz Savaş Dispanseri’ni ziyaret ederek hastalık ile ilgili bilgi aldılar. Kocaeli Tüberküloz (tüberküloz) Şehir Koordinatörü Dr. Ahmet Kazım Zorlu tarafından, çocuklara hastalığın sebepleri, dağılması ve hastalıktan savunma yolları anlatıldı. Hastalığın teşhisi esnasında kullanılan materyalleri ve aletleri yakından inceleme fırsatı bulan talebeler Dr. Zorlu’ya suallerini yönelttiler.

 

Hami Öztayoğlu
Hami Öztayoğluhamioztayoglu@vatankocaeli.com
Kocaeli Haberleri - kocaeli gazetesi - kocaeli haber - vatan kocaeli - hami öztayoğlu