Oruç Reis Lisesi’nden Barana Ziyaret

EĞİTİMGÜNDEMSİYASETSPORYEREL HABERLER

Meslek Lisesinde 17 Öğrenci Fenalaştı

EĞİTİMGÜNDEMSAĞLIKYEREL HABERLER

Hayatında İlk Doğum Günü Kutlaması

GÜNDEMSİYASETYEREL HABERLER

Kartepeli Talebeler Bilimi Öğreniyor

GÜNDEMKÜLTÜR SANATYEREL HABERLER

Meslek Lisesinde 17 Öğrenci Fenalaştı

Bu haber 09 Şubat 2018 - 18:40 'de eklendi ve 1.865 kez görüntülendi.

Konu ile ilgili Şehir Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ihtiyaç duyulan incelemenin başlatıldığı izah etti.

Olay Kocaeli’nin Derince Kazası Çınarlı Semti Berat Sokak üzerinde bulunan Seka Çocuk Arkadaşları Mesleksel ve Teknik Anadolu Lise’sinde oldu. Bilgiler dairinde okulda devam eden iki günlük boyama işlemine gece saatlerindede devam edildi . Ertesi sabah sınıflara gelen 17 öğrenci boyadan etkilenerek fenalaştı . Öğretmen ve öğrenciler tarafından  Ambulansa haber verildi. Olay yerine gelen Ambulanslar Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı .

Veliler hastaneye akın etti

Öğrenciler hastanede rehabilitasyon altına alınırken olayı duyan öğrenci velileri hastaneye akın etti. Okulun bu olayda ihmali olduğunu düşünen talebe velileri, yakıntıcı olacaklarını söyledi. Talebelerin ise sıhhatlerinin iyi olduğu öğrenildi.

Konu ile ilgili ihtiyaç duyulan incelemeyi başlattık

 

Konu konusunda izah yapan Kocaeli Şehir Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim Çelik, “Okul müdürümüz, iyi niyetli bir şekilde okulun bodrum bölümünü boyayarak yenilemek istemiş. Normalde bu işin hafta sonu yapılması gerekli. Kendisi de çalışmaların hızla bitmesi için bir gün evvel gece saatlerine kadar okulda boyama yapmış. Ancak bu sabah devam eden boyamada kullanılan yağlı boya içerisindeki tiner ve boya kokusu, ilk belirlemelere göre okuldaki 8 öğrencimizi etkilemiş. Öğrenciler tedbiren ambulanslarla hastanelere gönderildi. Kontrollerinin hemen peşinden ise taburcu edildiler. Biz konu ile ilgili ihtiyaç duyulan incelemeyi başlattık” diye konuştu

 

Hami Öztayoğlu
Hami Öztayoğluhamioztayoglu@vatankocaeli.com
Kocaeli Haberleri - kocaeli gazetesi - kocaeli haber - vatan kocaeli - hami öztayoğlu