Oruç Reis Lisesi’nden Barana Ziyaret

EĞİTİMGÜNDEMSİYASETSPORYEREL HABERLER

Meslek Lisesinde 17 Öğrenci Fenalaştı

EĞİTİMGÜNDEMSAĞLIKYEREL HABERLER

Hayatında İlk Doğum Günü Kutlaması

GÜNDEMSİYASETYEREL HABERLER

Kartepeli Talebeler Bilimi Öğreniyor

GÜNDEMKÜLTÜR SANATYEREL HABERLER

Online Döviz Kurları Güncel Kur uygulaması

Bu haber 01 Eylül 2019 - 17:10 'de eklendi ve 179 kez görüntülendi.

Online Döviz Kurları Güncel Kur uygulaması
ilkmakalegorseli - Erkekler ve Kadınlar İçin En Özel Hediye Çeşitleri
Döviz kuru, bir birim ülke parasının diğer bir ülke parası cinsinden fiyatına, değerine denir. Bu kavram iki taraflı bir ilişkiyi içerir, bu yüzden iki taraflı döviz kuru olarak da adlandırılır.

Örneğin, Türkiye’deki bir şirketin, Avrupa ülkelerinden ithalat yapmak için Euro’ya ihtiyacı vardır. Bu nedenle ithalatçı Türk Lira’sı vererek Euro almak zorundadır. Bu sebeple, dış ekonomik ilişkiler döviz kullanımını gerektirir. Döviz tıpkı bir mal gibi alınır ve satılır. Herhangi bir döviz türünün fiyatı, o dövize olan arz ve talep seviyesine uygun olarak serbest şekilde veya söz konusu dövizin ait olduğu ülkenin merkez bankasının, piyasadan para satın alarak yada piyasaya para satarak yaptığı müdahaleler çerçevesinde belirlenir. Döviz Kuru ulusal paranın yabancı para birimi karşısındaki değerini ifade eder. Kısaca döviz, yabancı ülke parasına verilen isimdir.

Uluslararası piyasalarda her para biriminin genel kabul görmüş bir sembolü vardır. Her ülkede kendisine göre birikmişi veya ithalat yapmak için dövize ihtiyaç duyuyor. Ticaretini yapabilmek adına zarar etmeden güncel döviz kur değerini takip etmesi gerekmektedir. Bu nedenle gelişen teknoloji ile artık güncel döviz kurlarını online bir şekilde cep telefonunuzda takip edebilir ve ticaretinizi sıkıntısız bir şekilde sürdürebilirsiniz. Sizin için hazırlanan bu uygulamanın içeriğinde canlı döviz kuru bankaları ve merkez bankası döviz kurları da ayrıca bulunmaktadır. Sade olan bu uygulamada hiç zorlanmadan canlı döviz kurlarını takip edebilirsiniz.

PİYASALARDA SON DURUM

 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

EN ÇOK KAZANANLAR

  EN ÇOK KAYBEDENLER

   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER

    BUGÜN 1000TL NE OLDU?

    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN