Oruç Reis Lisesi’nden Barana Ziyaret

EĞİTİMGÜNDEMSİYASETSPORYEREL HABERLER

Meslek Lisesinde 17 Öğrenci Fenalaştı

EĞİTİMGÜNDEMSAĞLIKYEREL HABERLER

Hayatında İlk Doğum Günü Kutlaması

GÜNDEMSİYASETYEREL HABERLER

Kartepeli Talebeler Bilimi Öğreniyor

GÜNDEMKÜLTÜR SANATYEREL HABERLER

Rahat Bir Diyet İçin Gerekenler

Bu haber 12 Haziran 2019 - 19:10 'de eklendi ve 240 kez görüntülendi.

Rahat Bir Diyet İçin Gerekenler

Her insan fit bir görünüme sahip olmak ister. Bunun için öncelikle bir  Diyetisyen den yardım alınarak yapılması gerekenler elbette yağlı ve tuzlu yiyeceklerden uzak durmaktır. Aynı zamanda kola, gazoz gibi içeceklerden de uzak durulmalıdır. Vücudumuzun forma girmesi için düzenli ve dengeli bir beslenme şarttır. Bunun içinse gereken şey elbette düzgün bir diyet listesidir. Çünkü diyet sayesinde düzgün ve sağlıklı bir şekilde kilo verebilir ve düzgün bir fiziğe sahip olabiliriz. Lakin her diyet vücudumuza olumlu bir katkı sağlamaz.

Bunun için diyet yaparken dikkat etmemiz gereken önemli noktalar vardır. Örneğin diyet yaparken asla öğün atlamamalıyız. Çünkü öğle yemeğini yemeyen bir insan akşam yemeğinde ağır yiyeceklerden aşırı miktarda tüketebilir. Bu da diyet yaparken kilo almamıza dahi yol açabilir. Öncelikle kahvaltı ederken peynir, yumurta gibi protein değeri yüksek yiyeceklerden tüketmeliyiz. Öğlen sağlıklı ve protein değeri yüksek bir sandviç, tavuk eti ya da salata gibi hem sağlığımızı tehlikeye atmayacak hem de kalorisi düşük besinler tüketmeliyiz.

Diyette Uzak Durmamız Gerekenler

Diyet yaparken elbette ki gazlı içecekler ve abur cubur olmak üzere uzak durmamız gereken birçok yiyecek/içecek vardır. Fakat aynı zamanda aşırı beyaz ekmek tüketimi de yanlıştır. Rahat bir diyet için hem doyurucu hem de sağlıklı ve kalorisi düşük yiyecekler tüketilirse bu doğru olur. Örneğin akşam yemeğinde yenilen balık ve yanında salata hem doyurucu olacaktır hem de sağlığımızı riske atmayacaktır. Aynı zamanda akşam yemeğinden sonraki saatlerde eğer bir şey tüketme ihtiyacı hissedersek bir kase yoğurt bunun için doğru bir seçenek olacaktır.

Diyet Yaparken Tüketilebilecekler

Diyet yaparken karbonhidrat bakımından düşük, protein değeri bakımından yüksek yiyecekler/içecekler listemizde olmalıdır. Örneğin kola yahut gazoz tüketmek yerine süt, ev yapımı portakal suyu, nar suyu gibi sağlıklı içecekleri tüketmeliyiz. Hamburger, pizza gibi kalorisi yüksek ve sağlıksız yiyecekler yerine tavuk, balık, salata ve sebze tüketmeliyiz. Meyve ve sebze listemizde mutlaka yer almalıdır. Ağır ve yağlı yiyeceklerin hem sindirimi daha zordur hem de kilo almamıza neden olurlar. Bununla birlikte diyet esnasında aşırı tatlı isteğimiz baskın gelirse çikolata, gofret ya da pasta gibi tatlılar yerine bitter çikolata doğru bir tercih olacaktır. Elbette aşırıya kaçılmadığı müddetçe doğru olacaktır.

Diyetinizi kolaylaştıracak Adrese Teslim Diyet Yemek siparişi vererek daha sağlıklı  bir yol izleyebilirsiniz.

Avatar
admin@vatankocaeli.com