AdanasporAkhisar BelediyesporAlanyasporAntalyasporBeşiktaşBursasporÇaykur RizesporFenerbahçeGalatasarayGaziantepsporGençlerbirliğiİstanbul BaşakşehirKardemir KarabüksporKasımpaşaKayserisporKonyasporOsmanlı SporTrabzonspor

Sporun Çocuklar İçin Psikolojik Önemi

Bu haber 27 Ağustos 2019 - 8:27 'de eklendi ve 144 kez görüntülendi.

Spor her yaştan bireyin hayatında olması gereken ve düzenli bir şekilde yapılması gereken aktivitelerdir. Evet spor her yaşta oldukça önemlidir, ancak gelişme çağı spora başlamak için altın çağ olarak görülür. Gelişme çağındaki çocuklar hareket etmeye ihtiyaç duyarlar ve bu dürtülerini sporla bastırmak onların hem fiziksel hem de psikolojik açıdan büyük kazanımlar elde etmesini sağlar. Bu zamana kadar internette, gazetelerde veya herhangi bir mecrada sporunun çocuklar üzerindeki etkileri konu alındığında genellikle fiziksel açıdan öneminin üzerinde durulur. Ancak spor çocukların aktif olmalarına yardımcı olmaktan, özgüven oluşturmaya ve başkalarıyla çalışmayı öğrenmeye kadar birçok duygusal ve fiziksel fayda sunar. Bu yüzden spor fiziksel açıdan olduğu kadar psikolojik açıdan da oldukça önemlidir ve çocukların, hayatlarının ilk yıllarında önemli konularda güçlü ve sağlam bir birey olmalarına yardımcı olur.

Birçok anne-baba doğal olarak çocuklarını çocuklarından zevk aldıkları sporlarla tanıştırmaya yönelir. Bu başlangıç ​​için iyi bir yer olsa da çocuğunuz coşkunuzu paylaşmayabilir ve çocuğunuz için en uygun olanı bulmadan önce birkaç spor yapabilir. Çocuklarımızın eğlenmek için neler yaptıklarını gerçekten dikkatlice gözlemlemeniz gerekiyor. Eğleniyorlarsa, sporda daha uzun süre kalacaklar ve eğleniyorlarsa, en yüksek potansiyele sahip hedefleri yapma olasılıkları daha yüksektir. Eğer çocuğunuzun tercihi basketbol ise tam da size uygun bir basketbol okulu ile karşınızdayız!

Takım Sporlarının Artıları

Çocuğunuzun katıldığı herhangi bir spor, güçlerini, dengelerini ve koordinasyonlarını geliştirmelerine yardım etmeli ve onlara kendilerini sağlıklı, olumlu bir çevreye itme fırsatı vermelidir. Ancak bir takım sporunda çocuklar ortak bir hedefe doğru birlikte çalışmak ve mutlaka bir ebeveyni olmayan bir koçtan talimat almak zorunda. Bu, gelecekteki öğretmenlerin, gelecekteki patronların ve gelecekteki liderlerin etrafında olmayı öğrenmek için önemlidir. Takım sporlarına katılarak çocuklar, adanmışlık, bağlılık, problem çözme ve sıkı çalışmanın iyi sonuçlara yol açtığını anlama gibi değerli becerileri öğrenirler. Bu beceriler spordan sınıfa geçerek daha yüksek derecelere ve gelişmiş bir akademik performansa neden olur. Ek olarak, takım sporları, çocuklarınıza kendi dengenizi oluşturma ve mükemmel organizasyon ve zaman yönetimi becerilerini geliştirme, ev ödevi, spor, aile zamanı ve dinlenme konularında yardımcı olma sanatını tanıtır. Takım sporları arasında en popülerlerinden biri olan basketbol yukarıda saydığımız birçok beceriyi ve daha fazlasını çocuklara sunan oldukça iyi bir spordur. Peki ya çocuklarınızı hangi basketbol okulu ile tanıştırmalısınız? Tabii ki basketbol okulu konusunda sayılı adreslerin başında gelen Galatasaray Bahçelievler Spor Okulu ile.

Uzman Eğitmen Kadrosu ve Profesyonel Eğitimi

Galatasaray Bahçelievler Spor Okulu alanında uzman eğitmen kadrosu ve her yaş grubu için özel olarak hazırlanmış eğitim programları ile çocuklarınızı güvenle gönderebileceğiniz bir basketbol okulu. Siz de Galatasaray Bahçelievler Spor Okulu ve basketbol kursu eğitim programları hakkında daha detaylı bilgiye http://galatasaraybahcelievler.com/basketbol-okulu-kursu/  adlı internet adresinden ulaşabilirsiniz.

PUAN DURUMU
Süper Lig
# TAKIMLAR O AV P
PTT 1.Lig
# TAKIMLAR O AV P
LİG FİKSTÜRÜ
Süper Lig
PTT 1.Lig