• DOLAR
  5,9508
  %0,13
 • EURO
  6,5624
  %0,13
 • ALTIN
  302,11
  %0,60
 • BIST
  7,7731
  %0,02
Su Bazlı Elastik Boya Seçiminin Sağladığı Avantajlar

Su Bazlı Elastik Boya Seçiminin Sağladığı Avantajlar

Evlerde ve iş yerlerinde iç-dış mekan boya oldukça büyük öneme sahip. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte boya tercihleri de bir hayli genişledi. Geçmiş yıllarda boya yapmak çevreye ve insanlara oldukça büyük zararlar vermekteydi. Ancak yepyeni su bazlı elastik beyaz boyaların icat edilmesiyle bu anlayış bir hayli değişmiş görünüyor. Elastik boya, boyama işleminden sonra pürüzsüz ve şık bir görüntü elde etmenin en doğal yolu olarak kabul ediliyor.

Yalnızca estetik olarak şıklığıyla yeterli kalmıyor. Çünkü su bazlı elastik boyalar, çevreye olan katkılarıyla adından söz ettirmektedir. Özellikle evlerde kullanımı oldukça pratik ve doğaldır. Elastik boya ile duvarlarınızı beyaza boyamanın korkusunu yaşamınıza gerek kalmayacak. Neden mi? Elastik su bazlı boyanın sağladığı olağanüstü avantajlar verilecek en güzel cevaptır.

Zararsız Su Bazlı Elastik Boya

İnsanların estetik zevkine hitap eden ve yaşamını kolaylaştıran boya çeşitleri tercih konusunda ilk sırayı alıyor. Su bazlı boyalar da bunlardan biridir. Su bazlı boyaların en önemli avantajı içerisinde kurşun madeni gibi zararlı maddelerin bulunmamasıdır. Bu durum sebebiyle kokusu oldukça azdır. Kokusunun olmaması reaksiyona girme riskini de önlemektedir. Atmosferin tabakasına zarar vermemesinin en önemli sebebi budur.

Çevre duyarlılığına sahip olan pek çok kişi tercihini su bazlı elastik beyaz boyadan kullanmaktadır. Uygulaması en kolay boya çeşididir. Fırçanın ve yüzeyin hafif nemli olması uygulamayı en hızlı ve kaliteli şekilde tamamlamaya yardımcı olacaktır. Su bazlı boya ile gün içinde dinlenme araları vererek iki katı birden uygulamak mümkündür. Çünkü su bazlı elastik yalnızca 4 saat içinde kurumaktadır. Ortamın nemine ve hava alma durumuna göre maksimum 6 saat içinde kurumaktadır.

Şıklığı Ve Temizliğiyle Su Bazlı Elastik

Su bazlı boyalar, değerini uzun yıllar korumaktadır. Özellikle su bazlı elastik beyaz boya renginden uzun yıllar taviz vermez. İlk günkü şıklığını korumaya devam eder. Ayrıca leke ve is gibi etmenlerden dolayı yeniden boya yapmak gerekmez.

Nemli bez yarımıyla lekeleri hızlı ve güvenli şekilde temizlemek mümkündür. Su bazlı boyalar ile odanızın dekorasyonunu zenginleştirmek adına en güzel seçimi yapabilirsiniz. Yaşadığınız ortamın rengini değiştirmek istemedikten sonra uzun yıllar kullanma hakkına sahipsiniz.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam