• DOLAR
  6,4510
  %0,87
 • EURO
  7,1898
  %1,84
 • ALTIN
  338,19
  %0,93
 • BIST
  8,0430
  %2,92
Taşınma Yardımı Nedir, Kimlere Verilir?

Taşınma Yardımı Nedir, Kimlere Verilir?

 

 

Evden eve nakliyat işlemlerinde, yasalar gereği birçok imkân sağlanmaktadır. Evine nakliyat işlemleri esnasında kullanılacak taşınma yardımı birçok kişiye yardım etmek amaçlı sağlanmaktadır. Nakliyat işlemleri ne kadar kolay gibi görünsede zorlu bir sürece de hep beraberinde getirmektedir. Eşyaların hazırlanması paketlenmesi ve yeni eve yerleştirilmesi maddi ve manevi olarak bir bütçe gerektiriyor. Ümraniye  Nakliyat firması her zaman civarı uygun fiyatlı olarak nakliye hizmetini sunan kaliteli ve kurumsal firmadır. Evden eve nakliyat işlemleri için güvenlik firmalar ile anlaşarak profesyonel bir şekilde taşınabilirsiniz. Taşınma işlemlerinde her geçen gün farklı imkânlar sunmaktadır. Bu insanlar arasında en çok tercih edilen ve uygulanan yöntem taşınma yardımıdır.

 

Taşınma Yardımı Nedir?

 

Kirada oturan ve sosyal sorumluluk projesi kapsamında veya kentsel dönüşüm kapsamında bulunan evlerin taşınması için yapılan yardım türlerinden bir tanesidir. Taşınma yardımı sistemindeki en büyük amaç maddi durumu olmayan insanların yardımına koşmaktadır. Çünkü evden eve nakliyat işlemleri insanları maddi olarak bütçe gerektirmektedir. Kentsel dönüşüm veya sosyal sorumluluk projeleri kapsamında evinden taşınmak zorunda kalan kişilere sağlanmış olan bir maddi destektir. Devlet tarafından karşılanan kiracıların nakliye hizmetleri, eşyaların taşınma hizmetleri ve diğer tüm maddiyata bağlı olan hizmetler devlet tarafından karşılanıyor. Bu tarz taşınma yardımlardan faydalanmak ve başvuru yapmak için, kentsel dönüşüm müdürlüklerine başvuru yapmak gerekmektedir. Ümraniye  Nakliyat bu tarz evden eve nakliyat işlemlerinde, sizin uygun fiyatlı hizmetler sunarak yanınızda olmaya devam ediyor.

 

Taşınma Desteğinden Kimler Faydalanır?

 

2002 yılından bu yana taşınma desteği devlet tarafından sağlanmaktadır. Doğal afet riski bulunan ve Kentsel Dönüşüm kapsamında yapımı uğrayan evleri nakliyatı için ortaya atılmış olan bu sistem, birçok kişiye maddi olarak destek sağlama imkânı sunuyor. Taşınma desteğinden birçok kişi faydalanmaktadır. Bu tarz hizmetlerden faydalanabilmek için hazırlamanız gereken belli başlı belgeleri bulunmaktadır. Bu belgeler ile bulunduğunuz müdürlüklere başvuru yaparak sizlere taşıma desteğinden faydalanabilirsiniz. Sosyal sorumluluk projesi kapsamında veya kentsel dönüşüm kapsamında yeniden dönüşüme kazandırılan her türlü ev ve İşyeri için destek sağlanıyor. Devlet tarafından kentsel dönüşüm projesi kapsamına alınan herkes bu projeden faydalanabilir.

 

Taşınma Desteği Ne Kadar

 

Taşınma desteği ücretleri genellikle her zaman farklı fiyat tarifeleri ile belirlenmektedir. Her yıl farklılık gösteren bu fiyatlar, devletin belirlemiş olduğu standartlar doğrultusunda hazırlanıyor. Her il ve ilçeye göre ödeme desteği farklılık gösterir. Ümraniye  Nakliyat üzerinde düşünerek her zaman uygun fiyatlı olarak hizmet sunmaya devam etmektedir.

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam