Oruç Reis Lisesi’nden Barana Ziyaret

EĞİTİMGÜNDEMSİYASETSPORYEREL HABERLER

Meslek Lisesinde 17 Öğrenci Fenalaştı

EĞİTİMGÜNDEMSAĞLIKYEREL HABERLER

Hayatında İlk Doğum Günü Kutlaması

GÜNDEMSİYASETYEREL HABERLER

Kartepeli Talebeler Bilimi Öğreniyor

GÜNDEMKÜLTÜR SANATYEREL HABERLER

Yeni Yıla Yenilenmiş Girin!

Bu haber 17 Eylül 2018 - 11:47 'de eklendi ve 174 kez görüntülendi.

Her yeni yıl aslında hayatınıza yeni bir form kazandırmanız için harika bir fırsattır! Hem kendinizi, hem evinizi hem de hayatınızı yenilemeniz için bu fırsattan faydalanmanız yeterli olacak. Peki, nereden başlamalı, ne yapmalısınız? İşte bu noktada size yardımcı olabilecek bazı tüyolar aktaracağız. Hemen şimdi uygulamaya başlayarak yenilenmenin vereceği enerjiyi içinizde hissetmeye başlayabilirsiniz. Hazırsanız önce evinizden başlıyoruz.

Evinizi Yenilemek İçin Ne Yapmalısınız?

Öncelikle evinizde duvarların rengini değiştirebilirsiniz. Açık renk tonları evinize daha ferah bir atmosfer kazandırır. Bu yüzden duvarlarınızı mutlaka açık bir renk tonu ile buluşturmanızda fayda var. Aynı zamanda şık çerçeveler ve tablolarla duvar dekorasyonu çalışması da yapabilirsiniz. Elbette badana yapılırken tüm eşyalarınızın yeri bir miktar da olsa değişecek. Bu değişim de evinizde bambaşka bir enerji ortaya çıkmasını sağlayacak.

Badana çalışması bittikten sonra elinize büyük bir çöp poşeti alın ve kullanmadığınız ne varsa içerisine koyun. Çok hoşunuza gitmeyen bibloları, kırılmış ve uzun zamandır tamir bekleyen ancak hiçbir işe yaramayan eşyalarınızı, kısacası evinizde kalabalık yapan ne varsa hepsini çöpe atın. Yapılan bir araştırma her evde eşyaların aslında sadece % 40’ının kullanıldığını ortaya koydu. Yani evinizde kalabalık eden % 60 oranında fazla eşya olabilir.

Kullanmadığınız Eşyalardan Kurtulun!

Buna kıyafetleriniz de dahil! Ancak giymediğiniz kıyafetlerinizi çöpe atmanızı önermiyoruz. Onları temizleyerek katlayın ve Kızılay gibi derneklere bağışlayın. İhtiyaç sahiplerine ulaşacaktır. Siz de daha düzenli ve sadece giydiğiniz kıyafetlerinizin bulunduğu bir gardıroba sahip olacaksınız. Bu çalışmayı da yapmanızın ardından birden evinizin daha ferah bir atmosferle dolduğunu iliklerinize kadar hissedeceğinizden emin olabilirsiniz.

Sırada mutfak var! Kollarınızı sıvayın mutfağınızda yıllardır mevcut olan düzeni değiştirin. Daha kullanışlı bir form almasını sağlayın. Bu arada mutfağınızda da kullanmadığınız onlarca mutfak malzemesinin kalabalık yaptığını ve bir düzen kurmanızı da zorlaştırdığını fark edeceksiniz. O eşyaları da bağışlayabilir ve mutfağınızın çok daha kullanışlı olmasını sağlayabilirsiniz. Yapacağınız bu yenilikten sonra mutfağınızı çok seveceksiniz.

Kozmetik ürünlere de el atmaya ne dersiniz? Ambalaj içerisinde çok az kalmış ve aylardır bekleyen kremleri, son kullanım zamanı geçmiş makyaj malzemelerinizi ve asla kullanmayacağınızı bildiğiniz halde saklamaya devam ettiğiniz takıları da çöpe gönderin. Yenilerine yer açmış ve daha şık bir makyaj masası görünümüne sahip olmuş olacaksınız. Şimdide sıra kendinizi yenilemeye geldi!

Kendinizi Yenileyin, Enerjiyi Hissedin!

Kendinizi yenilemeniz için de hayatınızda basit değişiklikler yapabilirsiniz. Örneğin spor ya da egzersiz mutlaka hayatınızda olmalı. Daha sağlıklı bir yaşam için bir spor salonuna kayıt olabilir ya da evde yoga yapabilirsiniz. Ancak bir disiplin oluşturmanız için güm ve saat belirlemeniz gerekiyor. İhmal etmeden bu egzersiz ya da spor saatleri programına uyun. Her hafta uzun zamandır ihmal ettiğiniz bir arkadaşınızla görüşmek üzere bir program hazırlayın. Bu programda her hafta bir film ya da tiyatro gösterisi izlemek de olmalı.

Spora ve sanata daha fazla hayatınızda yer açmanız zaten kendiliğinden daha pozitif ve enerjik bir insana dönüşmenizi sağlayacak. Bu sene, yeni yıla yepyeni biri olarak girmek için yenilenme zamanını hemen şimdi başlatın. Sizlere önerdiklerimizin dışında, size iyi gelecek farklı aktiviteleri de hayatınıza kazandırabilirsiniz. Bu durumda zaman zaman kendinizi içinde bulduğunuz handikap durumundan da kurtulmuş olacaksınız.

Kendinizi daha güçlü ve daha iyi hissettiğiniz için bağışıklık sisteminiz güçlenecek, uykunuz düzene girecek ve çevrenizde de çok daha fazla sevilen birine dönüşeceksiniz. Değişimden ve yenilenmekten asla korkmayın! Her kadın kendini yeniden var edebilecek kadar güçlüdür!

Avatar
harun info@hrnajans.com