AdanasporAkhisar BelediyesporAlanyasporAntalyasporBeşiktaşBursasporÇaykur RizesporFenerbahçeGalatasarayGaziantepsporGençlerbirliğiİstanbul BaşakşehirKardemir KarabüksporKasımpaşaKayserisporKonyasporOsmanlı SporTrabzonspor
Hami Öztayoğlu
Hami Öztayoğlu

Yeşildaldan Antrenörlere Eğitim

Bu haber 08 Şubat 2018 - 16:30 'de eklendi ve 1.588 kez görüntülendi.

Ali Yeşildal, Haneden Okula Haydi Anneler Spora Projesi’nin eğitmenlerine, iletişim kurma hakkında bilgiler verdi .

Ali Yeşildal, Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı’nın Türkiye’ye model olan “Haneden Okula Haydi Anneler Spora Projesi”nde görev yapan antrenörleriyle bir araya geldi. Antrenörlerin yalnızca bir spor faaliyetleri içinde bulunmadıklarını ifade eden Dr. Ali Yeşildal , “Sizler, hanenizden çıkıp spor yapmaya giden o ablaların , teyzelerin sıkıntısına , hikayesine iştirak etmelisiniz. Buna cevaplayacak bir iletişim hattı kurmalısınız. Bu konuda Büyükşehir Belediyesi’ni en üst düzeyde temsil etme hakkınız var” diye konuştu.

 

Sivil Toplum Merkezi’nde gerçekleştirilen toplantıyaKadın ve Aile Hizmetleri Şube Müdürü Nagehan Malkoç ve Haneden Okula Haydi Anneler Spora Projesi eğitmenleri geldi . Genel Sekreter Yardımcısı Dr. Ali Yeşildal, toplantıda kitle ile gönül diliyle iletişim ve empati kurma yöntemleri hakkında antrenörlere bilgiler verdi.

 

Haneden Okula Haydi Anneler Spora Projesi’nin sadece bir spor faaliyeti olmadığını ifade eden Dr. Ali Yeşildal, “Sizler, evinden çıkıp spor yapmaya gelen o teyzelerin, ablaların derdine, hikayesine iştirak etmelisiniz. Sevinçlerini de dertlerini de dinlemelisiniz. Buna cevaplayacak bir iletişim hattı kurmalısınız. İletişimde Çince konuşmak olmaz” dedi.

 

Genel Sekreter Yardımcısı Dr. Ali Yeşildal, antrenörlerin alakayla izlediği konuşmasında kadınların dirilişin en ehemmiyetli kimliği olduğunu dile getirdi. Genel Sekreter Yardımcısı, Türkiye’ye örnek olan projenin, hanede televizyon karşısında oturan, sosyal hayattan uzak, kendini evine kapatmış ve bu yüzden obeziteden, tansiyon ve şekere kadar bir hayli hastalığa maruz kalan kadınların hayatına sanki savaş açtığını söyledi. Gerçekleşen toplantıda söz isteyerek görüşlerini ifade eden eğitmenler ise, böylesini anlamlı ve önemli projede bulunmaktan gurur duyduklarını söyledi .

Hami Öztayoğlu
Hami Öztayoğluhamioztayoglu@vatankocaeli.com
Kocaeli Haberleri - kocaeli gazetesi - kocaeli haber - vatan kocaeli - hami öztayoğlu
PUAN DURUMU
Süper Lig
# TAKIMLAR O AV P
PTT 1.Lig
# TAKIMLAR O AV P
LİG FİKSTÜRÜ
Süper Lig
PTT 1.Lig