• DOLAR
  6,4510
  %0,87
 • EURO
  7,1898
  %1,84
 • ALTIN
  338,14
  %0,91
 • BIST
  8,0430
  %2,92
Zirkonyum Dişin Avantajları Nelerdir?

Zirkonyum Dişin Avantajları Nelerdir?

Zirkonyum doğada bulunan bir metaldir ve ancak ağız içi dokusuyla kısa sürede uyum sağlamaktadır.  Dokuya hiçbir zarar vermeyen,  onunla bütünleşen bir madendir.  Özellikle diş hekimlerinin kullandığı Zirkonyum Estetik diş yapımında kullanılmaktadır.  Beyaz renkli bir metal olmasından dolayı diş hekimliğinde çok fazla tercih edilmektedir.  Estetik kaygılarla yapılan diş kaplamalarında metal kaplama yerine Zirkonyum kullanılmaktadır.  Bu da porselenle üst üste geldiğinde son derece şık estetik bir görüntü oluşturmaktadır.

Zirkonyum Kaplama Nedir?

Ağız içinde zamanla çürükler,  ihmal edilen dişler veya herhangi bir rahatsızlığa bağlı diş kayıplarında dişlerde dökülmeler çürümeler görülür.  Diş eksikliği olması durumunda çene kemiğinde de birtakım deformasyonlar oluşur.  Bu nedenle en kısa sürede diş eksikliklerinin giderilmesi,  uzun vadeli sağlık açısından son derece önemlidir.  Zirkonyum diş kaplama gerek estetik kaygısı ile gerekse sağlıklı ve sağlam yapay dişlerin yapılması anlamında son derece başarılı yöntemlerden biridir.  Zirkonyum beyaz bir metal olması sebebiyle porselen kaplamaların altında koyu mat bir görüntü oluşturmaz.  Bu nedenle hem çok sağlıklı,  uzun ömürlü dişlere sahip olursunuz hem de renk açısından son derece doğal bir diş görüntüsü oluşturulmuş olur. Emax diş tedavisi kadar çok yapılan zirkonyum kaplamalar daha dayanıklı olması nedeniyle tercih edilmektedir.

Zirkonyum Dişlerin Kullanım Alanları

Zirkonyum diş tekniği dişlerdeki doğal görüntünün kaybolduğu bazı rahatsızlıklar veya ilaç kullanımına bağlı olarak dişlerde renk kaybı matlaşma ve diş yapısındaki olumsuz değişikliklerde kullanılır. Bunlar;

 • Daha önceden dişlerde kırık kesik olan kişilerde uygulanmaktadır.
 • Dişlerinin arasında boşluk olan kişilerde Zirkonyum kaplama ile dişler ve çok şık estetik görüntü kazandırılır.
 • Daha önceden ağız içinde kaplama köprü metal köprü veya krom kaplama yapılmış olan kişilerde Zirkonyum kullanılmaktadır.
 • Önceden yapılmış dolguların bozulması diş renginin buna bağlı olarak kararması, estetik olarak görüntünün bozulması durumunda Zirkonyum tedavi uygulanır.
 • Bazı dişler üst üste ve çapraşık olarak çıkarlar, bu dişlerdeki estetik görüntü Zirkonyum tekniği uygulanarak giderilmektedir.

Ağız içinde dolgu ile kurtarılamayacak kadar deformasyon olan dişlerde Zirkonyum tedavisi uygulanabilir. Lamine diş kaplama kadar çok sık tercih edilen uygulamalardır.

Zirkonyum Diş Nasıl Uygulanır?

Zirkonyum diş tedavisi veya diş kaplaması uygulaması, sınırlı uyuşturma altında önce ölçü alınarak yapılır.  Bu süre içinde dişlerin üzerine geçici kaplamalar yapıştırılır.  Bu kaplamalar hem görüntü olarak estetik bir görüntü sağlar,  hem de dişlerin dış etkenlerden dolayı oluşacak hassasiyetlerini engeller.  Daha sonra ölçü alınan dişler laboratuvarda hazırlanır ve bunun için bir prova yapılır. Bu prova da yapılan yeni dişlerin diş eti uyumu kontrol edilir ve ardından görüntü açısından estetik bir prova yapılır.  Görüntü konusunda karar verildikten sonra diş rengi seçilerek en uygun doğal diş rengine göre laboratuvarda son porselenler yapılarak maksimum 1 hafta içinde porselen dişler takılır ve kullanılmaya başlanır. https://www.istanbuldisestetik.com/ adresinden implant diş tedavisi ve zirkonyum hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam